Припустимо, що Vs = 5 В, R = 10 кОм, а C = 10 мкФ, що дає τ = 0,1 с.
Щоб знайти напругу заряджання при t = 0,05 с, використовуйте Vc(t) = Vs × (1 − e^(−t/τ)). Тут t/τ = 0,05/0,1 = 0,5, тому e^(−0,5) ≈ 0,6065, а Vc = 5 × (1 − 0,6065) ≈ 1,97 В, тобто заряджено приблизно на 39%.
Для розряджання з V0 = 5 В використовуйте Vc(t) = V0 × e^(−t/τ); при t = 0,1 с (одна τ) Vc = 5 × e^(−1) ≈ 5 × 0,3679 ≈ 1,84 В, що відповідає правилу 36,8%, яке наводять Electronics Tutorials. Миттєвий струм через резистор підкоряється закону Ома — розділіть напругу на резисторі (Vs − Vc) на R або підставте числа в наш калькулятор закону Ома для перевірки. Наш калькулятор автоматизує ці експоненційні обчислення.